მომხმარებლის მიერ მოხმარებული ელექტროენერგიის საფასურის დარიცხვა ხორციელდება ყოველთვიურად (თითოეული დარიცხვის პერიოდზე) ინდივიდუალური ელექტროენერგიის მრიცხველის ჩვენებაზე დაყრდნობით.
მომხმარებლისთვის, მოხმარებული ელექტროენერგიის გადახდის ვადა განისაზღვრება საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელი ეროვნული კომისიის 2020 წლის 13 აგვისტოს №47 დადგენილებით და მომსახურების საფასურის გადახდის ვადა არ უნდა იყოს ქვითრის მომზადებიდან 15 კალენდარულ დღეზე ნაკლები.
მომხმარებელი ვალდებულია, კანონით განსაზღვრულ ვადაში გადაიხადოს მომსახურების საფასური, მიუხედავად იმისა, მიიღო თუ არა მან ქვითარი.
იმ შემთხვევაში, თუ მომხმარებელი კანონით განსაზღვრულ ვადაში სრულად არ გადაიხდის მომსახურების საფასურს, მომხმარებელს შეუწყდება ელ.ენერგიის მიწოდება.

Service fee and payment
Charges for the electricity consumed by the user are made every month (for each accrual period) based on the readout of the individual electricity counter.
For the user, the term of payment for the consumed electricity is determined by the Resolution of Georgian National Energy and Water Supply Regulatory Commission №47 dated August 13, 2020, and the payment term of the service fee should not be less than 15 calendar days after the preparation of the receipt.
The user is obliged to pay the service fee within the period specified by the law, regardless of whether he/she received the receipt or not.
In the event that the user does not pay the service fee in full within the period specified by the law, the user’s electricity supply will be cut.