თბილისში ელექტროენერგიის ტარიფი შემცირდა
საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელი ეროვნული კომისიის (სემეკ) გადაწყვეტილებით, ქ. თბილისში, საყოფაცხოვრებო და არასაყოფაცხოვრებო მომხმარებლებისათვის, ელექტროენერგიის ტარიფები შემცირდა. მომხმარების საფეხურების შესაბამისად 1 კილოვატი ელექტროენერგიის ღირებულებამ შეადგინა:
საყოფაცხოვრებო მომხმარებლისთვის:
|
მომხმარებლის კატეგორია |
ტარიფი (დღგ-ს ჩათვლით) |
0 კვტ.სთ-დან - 101 კვტ.სთ ჩათვლით |
15,04 თეთრი |
101 კვტ.სთ-დან - 301 კვტ.სთ ჩათვლით |
19,05 თეთრი |
301 კვტ.სთ და მეტი |
23,53 თეთრი |
არასაყოფაცხოვრებო მომხმარებლისთვის:
ძაბვის საფეხური |
35 - 110 კვტ.სთ |
24,37 თეთრი |
3,3-6-10 კვტ.სთ |
26,64 თეთრი |
220/380 (მცირე საწარმო) |
29,93 თეთრი |
განახლებული ტარიფები ძალაში 2024 წლის 1 იანვრიდან შევიდა. შესაბამისად, შემცირებული ტარიფით დაანგარიშებული გადასახადი თებერვლის ქვითარში აისახება.
დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად მომხმარებელს შეუძლია მიმართოს კომპანია „თელმიკოს“ ქოლ ცენტრს, შემდეგ ნომრებზე: +995 32 5 000 777; 16 700, ან მოგვწეროს პირადი შეტყობინება ფეისბუქ გვერდზე ან ელექტრონული ფორტის მისამართზე info@telmico.ge

Electricity tariffs in Tbilisi decreased
According to the decision of the Georgian National Energy and Water Supply Regulatory Commission (GNERC), electricity tariffs for household and non-household customers in Tbilisi were reduced. In accordance with the steps of consumption, the cost of 1 kilowatt of electricity amounted to:
For household customers
Category of the user
Tariff (incl. VAT)
0 kWh - 101 kWh inclusive
15,04 Tetri
From 101 kWh to 301 kWh inclusive
19,05 Tetri
301 kWh and more
23,53 Tetri
For non-household customers
Voltage step
35 - 110 kWh
24,37 Tetri
3,3-6-10 kWh
26,64 Tetri
220/380 (Small Enterprise)
29,93 Tetri
The updated rates entered into force from January 1, 2024. Accordingly, the fee calculated at the reduced rate will be reflected in the receipt for February.
For more information, customers can contact the call center of the company “Telmico” on the following numbers: +995 32 5 000 777;  16 700, or write us a private message on Facebook page or an electronic mail address info@telmico.ge