სემეკის წევრი გიორგი ფანგანი ავლაბარში თელმიკოს ახალ სერვის ცენტრს ეწვია
საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელი ეროვნული კომისიის (სემეკ) წევრი, გიორგი ფანგანი ავლაბარში თბილისის ელექტრომიმწოდებელი კომპანიის (თელმიკო) მომხმარებელთა მომსახურების ახალ ცენტრში სამუშაო პროცესს გაეცნო. სემეკის წევრის ვიზიტის ფარგლებში მომსახურების ცენტრის გახსნის ოფიციალური ცერემონია გაიმართა.
გიორგი ფანგანი, კომპანიის ხელმძღვანელობასთან ერთად, თელმიკოს თანამშრომლებს შეხვდა და მათგან მომხმარებელთა მომართვიანობის შესახებ ინფორმაცია მოისმინა. გიორგი ფანგანმა აღნიშნა, რომ სემეკისთვის მნიშვნელოვანია მომხმარებელმა მიიღოს დროული და ხარისხიანი მომსახურება.
„თელმიკო ახორციელებს თბილისის მოსახლეობისათვის ელექტროენერგიის მიწოდებას, შესაბამისად, მნიშვნელოვანია, რომ კომპანიას ყველა რაიონში ჰქონდეს სერვის ცენტრები, სადაც მომხმარებელი მარტივად მიიღებს მისთვის საჭირო მომსახურებასა თუ კონსულტაციას. ენერგეტიკული ბაზრის რეფორმის ფარგლებში განსაკუთრებით გაზრდილია მომხმარებლის როლი. აქედან გამომდინარე, აუცილებელია, რომ კომუნალურმა კომპანიებმა ეტაპობრივად გაზარდონ მომსახურების ხარისხი, რაზეც მარეგულირებელი კომისია მუდმივ მონიტორინგს ახორციელებს“, - განაცხადა გიორგი ფანგანმა.
„თელმიკოს“ მომხმარებელთა მომსახურების ახალი ცენტრი განთავსებულია მნიშვნელოვან სატრანსპორტო კვანძზე, მეტროსადგურ ავლაბრის მიმდებარედ და ხელმისაწვდომია სხვა რაიონის მაცხოვრებლებისთვისაც, რაც სერვის ცენტრში მომხმარებელთა ნაკადის მუდმივ ზრდას უწყობს ხელს. მომსახურების ცენტრში მისულ აბონენტს შეუძლია მიიღოს ხარისხიანი მომსახურება და კონსულტაცია ელექტროენერგიის მიწოდებასთან დაკავშირებულ ნებისმიერ საკითხზე.
„დღეს, ავლაბარში „თელმიკოს“ მეექვსე მომსახურების ცენტრი გაიხსნა. აქ, ისევე როგორც სხვა ნებისმიერ ჩვენს სერვის ცენტრში მომხმარებელს შეუძლია, ელექტროენერგიის მიწოდებასთან დაკავშირებული, სრული და ხარისხიანი მომსახურების მიღება. ჩვენ დიდ ყურადღებას ვაქცევთ კლიენტთა მომსახურების ხარისხს და ამასთან ერთად, ვაგრძელებთ ახალი პროდუქტებისა და სერვისების დანერგვას“, - განცხადა ელექტროენერგიის რეალიზაციის სამსახურის უფროსმა თეა ნოზაძემ.
დამატებითი ინფორმაციისთვის, მომხმარებელს შეუძლია მიმართოს „თელმიკოს“ ქოლცენტრს, ნომერზე +995 32 5 000 777 ან მოკლე ნომერზე 16700 ასევე, Facebook-ში ან ელექტრონულ მისამართზე: info@telmico.ge.

Giorgi Pangani, a member of the Georgian National Energy and Water Supply Regulatory Commission (GNERC), visited the new customer service center of the Tbilisi electricity supplier company, TELMICO, in Avlabari to observe the operational process. An official opening ceremony of the service center was held as part of the GNERC member's visit.
Accompanied by the company's management, Giorgi Pangani met with TELMICO employees and received information regarding customer inquiries. He emphasized that it is vital for GNERC that customers receive timely and high-quality service.
"TELMICO provides electricity supply to the population of Tbilisi; therefore, it is important for the company to have service centers in every district where customers can easily receive the necessary services or consultations. Within the framework of the energy market reform, the role of the consumer has significantly increased. Consequently, it is essential for utility companies to gradually improve their service quality, which is subject to continuous monitoring by the Regulatory Commission," stated Giorgi Pangani.
The new TELMICO customer service center is located at a major transport hub near the Avlabari metro station, making it accessible to residents of other districts, which facilitates a steady flow of customers. Subscribers visiting the center can receive high-quality service and consultation on any issue related to electricity supply.
"Today, the sixth TELMICO service center opened in Avlabari. Here, as in any of our other centers, customers can receive complete and high-quality services regarding electricity supply. We pay great attention to the quality of customer service and, at the same time, continue to introduce new products and services," said Tea Nozadze, Head of the Electricity Sales Department.
For additional information, customers may contact the TELMICO Call Center at +995 32 5 000 777 or via the short number 16700. You can also reach us on Facebook or via email at info@telmico.ge.